• Klasa V c w firmie biotechnologicznej

            Dnia 24.05 klasa V c udała się do firmy biotechnologicznej A4BEE. Firma ta łączy naukę z technologią, przy czym tworzą niesamowite warunki pracy. Uczniowie mieli możliwość oglądania procesu tworzeniu alg, które są wykorzystywane w szeroko rozumianej nauce. Firma zaprezentowała również warsztaty na temat drukarek 3D. Na koniec uczniowie tworzyli własne preparaty i oglądali je pod mikroskopem. W międzyczasie firma zapewniła dzieciom słodki poczęstunek oraz każdy otrzymał bryloczek z logiem firmy oraz notes. Zwieńczeniem wycieczki był turniej w piłkarzyki. Jesteśmy wdzięczni że mogliśmy zwiedzić firmę oraz zobaczyć w jakich warunkach można dobrze pracować. Szczególne podziękowania należą się panu Krzysztofowi Kaczorowi. Bardzo dziękujemy. 

          • Finał Gminnego Konkursu Let's Spell 2024

            24 maja w naszej szkole odbył się już trzeci Gminny Konkurs Literowania Angliekskich słów Let's Spell. Tegoroczni finaliści zmierzyli się trzech konkurencjach: dwóch, w których sami musieli zapisać litery i wyrazy ze słuchu oraz trzeciej, w której ich zadanie polegało na przetłumaczeniu i przeliterowaniu  w języku angielskim czasownikow nieregularnych w trzech formach.
            Kolejny raz nasza szkoła okazała się niepokonana i w tym roku pierwsze trzy miejsca należały do uczennic z naszej szkoły.
            Najlepsza w tym roku okazała się Yaryna Yatsiv z klasy 7a, która w dogrywce wygrała z najmłodszą finalistką Let's Spell Marią Nizioł z klasy 4b. Trzecie miejsce zajęła Anna Maslii z klasy 8a.

          • Jemy naleśniki

            Klasa I a wraz z wychowawcą p. Ireną Piątek oraz p. Magdą Kawulak zorganizowała dzień pod hasłem: "Jemy naleśniki". Dzieci skomponowały swoje ulubione smaki naleśników, a później je z apetytem zjadły. :) Do realizacji zadania zostały wykorzystane sprzęty zakupione w ramach Labolatorium Przyszłości. 

        • Przerwa wakacyjna w przedszkolach
          • Przerwa wakacyjna w przedszkolach

            Informujemy, że nasze przedszkole pracuje w sierpniu, w lipcu jest nieczynne.
            Rodzic może umieścić dziecko w placówce dostępnej na wykazie po wcześniejszym zapisaniu.

            W załączeniu przesyłamy zarządzenie nr 4/2024 Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie z dnia 10 maja 2024 r. w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Katy Wrocławskie w okresie przerwy wakacyjnej w roku szkolnym 2023/2024 oraz regulamin zapisów dzieci na dyżur wakacyjny.

            Zgłoszenie dziecka na dyżur wakacyjny w danej placówce można dokonać w terminie:

            1. W przypadku dziecka z danej placówki – od dnia 20 maja 2024 r. do dnia 24 maja 2024 r.

            2. W przypadku dzieci uczęszczających do innych placówek, które mają w tym czasie przerwę wakacyjną – od dnia 27 maja 2024 r. do dnia 31 maja 2024 r.

            Regulamin_zapisow_dzieci_na_dyzur_wakacyjny.docx

            Zarzadzenie_przerwa_wakacyjna_20232024.pdf

          • Gminne zawody w piłkę nożną

            Dnia 9.05 odbyły sie gminne zawody w piłkę nożną w Kątach Wroclawskich. Nasi uczniowie zajęli odpowiednio miejsca:
            Igrzyska dzieci (klasy 4-6) 2 miejsce
            Igrzyska Młodzieży szkolnej (7-8) 3 miejsce.
            Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Oskar Grzeszczak, Leon Kocyba, Dominik Stasiak, Tomasz Kaczor, Oliwier Pawlata, Gracjan Pawlata, Michał Kubina, Szymon Cichoń, Mikołaj Głowiak, Kacper Gilewski, Hubert Krawiecki, Michał Stępień, Miłosz Oruba, Oskar Sala.

          • Radość pisania

            Gabrysia Lisowska – była uczennica naszej szkoły, spotkała się z uczniami klas 6-8, aby zmotywować uczniów do rozwijania talentów i zainteresowań. Podczas warsztatów podzieliła się ze słuchaczami swoją pasją do pisania książek.

            Była to prawdziwa uczta duchowa, ucząca odbioru literatury, zachęcająca do czytania książek i z pewnością inspiracją do własnych prób pisarskich...może już w niedalekiej przyszłości...

            Dziękujemy za wizytę. Jesteś  u nas zawsze mile widziana.   

            Urszula Gaber

          • Miasta Polski

            Dzieci z klasy I a spróbowały swoich sił w pracy metodą projektu. Tematem było stworzenie plakatu zachęcającego do odwiedzenia wybranego miasta Polski. Uczniowie sami dobrali się w grupy lub w pary, a później z przyniesionych przez siebie materiałów stworzyli na lekcji plakaty. Na koniec była ich prezentacja na forum grupy i  stworzona została klasowa gazetka. Prace są piękne! Poniżej kilka wykonanych prac. 

            wychowawca: Irena Piątek 

          • Warsztaty dietetyczne

            W zdrowym ciele zdrowy duch. O prawdziwości tego przysłowia mogła się przekonać klasa 7b, którą 8 mają odwiedziła wspaniała pani dietetyk Dorota Halim-Sobkowiak. 

            Pani Dorota znana w internecie jako doktor_dorota_ przedstawiła solidną porcję wiedzy dotyczącej białek, tłuszczy i węglowodanów robiąc to w bardzo przystępnej formie gry edukacyjnej. 

            Następnie uczniowie dowiedzieli się jak dbać o zdrowie, czy dieta eliminacyja, lub keto w ich wieku jest dobrym pomysłem. Omówiono także jakie ryzyko niesie ze sobą nieprawidłowe odżywianie. 

          • Dzień Ziemi

            Dzieci z klas II b i II d przyłączyły się do tegorocznej gminnej akcji "Wiosenne Porządki" i w Dniu Ziemi wspólnie uprzątnęły łąkę i park przy szkole. Odpady zostały posegregowane i umieszczone w odpowiednich pojemnikach. Wspólne porządki były doskonałą okazją do spędzenia czasu w duchu EKO🌳

          • Święta majowe

            Przed nami czas trzech niezwykłych świąt majowych. 1, 2 i 3 Maja są szczególnie ważne dla historii Polski. W celu uczczenia ich obchodów klasy II b i II d przygotowały uroczystą akademię

          • Dzień Ziemi i sprzątanie świata

            Światowy Dzień Ziemi, tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto, mające od 1990 roku międzynarodowy status.

            Z tej okazji nasi szkolni wolontariusze przyłączyli się do akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni przez Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli na wyznaczone tereny w Sadkowie aby doraźnie oczyścić ze śmieci najbliższe otoczenie.

            Opiekun akcji w szkole: Arleta Molisak

        • Egzamin Ósmoklasisty 2024
          • Egzamin Ósmoklasisty 2024

            Egzamin ósmoklasisty w 2024 r. jest przeprowadzany na podstawie Rozporządzenia Ministra edukacji i nauki z dnia 15 lipca 2022 r. w sprawie wymagań egzaminacyjnych dla egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024

            Terminarz oraz czas trwania egzaminu Egzamin jest przeprowadzany w dwóch terminach: głównym i dodatkowym. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
            Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany w ciągu 3 dni:

            - 14 maja 2024 r. o godz. 9.00 – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut.

            - 15 maja 2024 r. o godz. 9.00 – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

            - 16 maja 2024 r. o godz. 9.00 – egzamin z języka obcego, który trwa 90 minut.

            Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu: język polski do 180 minut, matematyka do 150 minut, j. obcy - do 135 minut. Do czasu trwania egzaminu z danego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut- język polski; 10 minut-matematyka, język obcy nowożytny).
            Do egzaminu w terminie dodatkowym (10,11,12 czerwca 2024 r.) przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.

            Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu:

            Dla_osmoklasistow.pdf​​​​​​​

          • Tajemniczy ogród

            Uczniowie klasy V c w ramach podsumowania lektury wykonali makiety tajemniczego ogrodu. W swojej pracy wykazali się kreatywnością i współpracą, wykorzystali pudełka, bibułę, piasek, żywe kwiaty i plastelinę.

          • Zajęcia w klasie VII b

            W ramach wprowadzenia do lektury uczniowie klasy VII b czytali na języku polski „Dziady" cz. II Adama Mickiewicza.

            Czytaliśmy z podziałem na role, które zostały wcześniej przydzielone. Wszyscy w skupieniu oddaliśmy się lekturze, w takich okolicznościach stała się na pewno atrakcyjniejsza. Miejmy nadzieję, iż pozwoliło to uczniom lepiej zrozumieć treść lektury i jednocześnie przeżyć coś nowego.