• Aktualności

      • Radość pisania

       Gabrysia Lisowska – była uczennica naszej szkoły, spotkała się z uczniami klas 6-8, aby zmotywować uczniów do rozwijania talentów i zainteresowań. Podczas warsztatów podzieliła się ze słuchaczami swoją pasją do pisania książek.

       Była to prawdziwa uczta duchowa, ucząca odbioru literatury, zachęcająca do czytania książek i z pewnością inspiracją do własnych prób pisarskich...może już w niedalekiej przyszłości...

       Dziękujemy za wizytę. Jesteś  u nas zawsze mile widziana.   

       Urszula Gaber

      • Miasta Polski

       Dzieci z klasy I a spróbowały swoich sił w pracy metodą projektu. Tematem było stworzenie plakatu zachęcającego do odwiedzenia wybranego miasta Polski. Uczniowie sami dobrali się w grupy lub w pary, a później z przyniesionych przez siebie materiałów stworzyli na lekcji plakaty. Na koniec była ich prezentacja na forum grupy i  stworzona została klasowa gazetka. Prace są piękne! Poniżej kilka wykonanych prac. 

       wychowawca: Irena Piątek 

      • Warsztaty dietetyczne

       W zdrowym ciele zdrowy duch. O prawdziwości tego przysłowia mogła się przekonać klasa 7b, którą 8 mają odwiedziła wspaniała pani dietetyk Dorota Halim-Sobkowiak. 

       Pani Dorota znana w internecie jako doktor_dorota_ przedstawiła solidną porcję wiedzy dotyczącej białek, tłuszczy i węglowodanów robiąc to w bardzo przystępnej formie gry edukacyjnej. 

       Następnie uczniowie dowiedzieli się jak dbać o zdrowie, czy dieta eliminacyja, lub keto w ich wieku jest dobrym pomysłem. Omówiono także jakie ryzyko niesie ze sobą nieprawidłowe odżywianie. 

      • Dzień Ziemi

       Dzieci z klas II b i II d przyłączyły się do tegorocznej gminnej akcji "Wiosenne Porządki" i w Dniu Ziemi wspólnie uprzątnęły łąkę i park przy szkole. Odpady zostały posegregowane i umieszczone w odpowiednich pojemnikach. Wspólne porządki były doskonałą okazją do spędzenia czasu w duchu EKO🌳

      • Święta majowe

       Przed nami czas trzech niezwykłych świąt majowych. 1, 2 i 3 Maja są szczególnie ważne dla historii Polski. W celu uczczenia ich obchodów klasy II b i II d przygotowały uroczystą akademię

      • Dzień Ziemi i sprzątanie świata

       Światowy Dzień Ziemi, tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto, mające od 1990 roku międzynarodowy status.

       Z tej okazji nasi szkolni wolontariusze przyłączyli się do akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni przez Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli na wyznaczone tereny w Sadkowie aby doraźnie oczyścić ze śmieci najbliższe otoczenie.

       Opiekun akcji w szkole: Arleta Molisak

     • Egzamin Ósmoklasisty 2024
      • Egzamin Ósmoklasisty 2024

       Egzamin ósmoklasisty w 2024 r. jest przeprowadzany na podstawie Rozporządzenia Ministra edukacji i nauki z dnia 15 lipca 2022 r. w sprawie wymagań egzaminacyjnych dla egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024

       Terminarz oraz czas trwania egzaminu Egzamin jest przeprowadzany w dwóch terminach: głównym i dodatkowym. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
       Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany w ciągu 3 dni:

       - 14 maja 2024 r. o godz. 9.00 – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut.

       - 15 maja 2024 r. o godz. 9.00 – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

       - 16 maja 2024 r. o godz. 9.00 – egzamin z języka obcego, który trwa 90 minut.

       Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu: język polski do 180 minut, matematyka do 150 minut, j. obcy - do 135 minut. Do czasu trwania egzaminu z danego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut- język polski; 10 minut-matematyka, język obcy nowożytny).
       Do egzaminu w terminie dodatkowym (10,11,12 czerwca 2024 r.) przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.

       Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu:

       Dla_osmoklasistow.pdf​​​​​​​

      • Tajemniczy ogród

       Uczniowie klasy V c w ramach podsumowania lektury wykonali makiety tajemniczego ogrodu. W swojej pracy wykazali się kreatywnością i współpracą, wykorzystali pudełka, bibułę, piasek, żywe kwiaty i plastelinę.

      • Zajęcia w klasie VII b

       W ramach wprowadzenia do lektury uczniowie klasy VII b czytali na języku polski „Dziady" cz. II Adama Mickiewicza.

       Czytaliśmy z podziałem na role, które zostały wcześniej przydzielone. Wszyscy w skupieniu oddaliśmy się lekturze, w takich okolicznościach stała się na pewno atrakcyjniejsza. Miejmy nadzieję, iż pozwoliło to uczniom lepiej zrozumieć treść lektury i jednocześnie przeżyć coś nowego.

      • Pasowanie na czytelnika

       W dniach  18.04 - 23.04.2024  roku w nasze szkole odbyły się imprezy biblioteczne „Pasowanie na czytelnika” . Głównym ich celem było przyjęcie najmłodszych uczniów z klas Ia , Ib , Ic i Id do grona czytelników biblioteki szkolnej.
       Poprzez zabawę tj. rozwiązywanie zagadek i uczestnictwo w konkursach dzieci wzbogacały  swoją wiedzę na temat zasad postępowania z książką.
       Najważniejszym punktem tej uroczystości było ślubowanie.
       Dzieci słowami „ My uczniowie pierwszej klasy, Tobie książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy” zobowiązały się do szanowania książek.
        Impreza zakończyła się wręczeniem  każdemu dziecku książki „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek oraz pamiątkowych zakładek, aby służyły dzieciom podczas ich licznych przygód z książką.
        pasowanie_na_czytelnika.pdf
        
       nauczyciel bibliotekarz
       Małgorzata Górak 
        

      • Jaką wybrać szkołę średnią?

       12 kwietnia do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele  z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach. Ósmoklasiści obejrzeli film prezentujący szkołę, zapoznali się z ofertą edukacyjną placówki oraz otrzymali zaproszenie na Dzień Otwartych Drzwi.Spotkanie  pomogło ósmoklasistom w potencjalnym wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.Urszula Gaber

      • Światowy Dzień Zespołu Downa

       Święto ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku.

       Data 21 marca nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do nadejścia wiosny oraz genetycznego podłoża Zespołu Downa – trisomii 21 chromosomu.

       Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest również Dniem Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z trisomią 21 chromosomu.

       Celem podejmowanych działań jest zachęta do wyrażania naszej tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla nich.   

       W Sadkowie co roku obchodzimy kolorowo ten dzień! 

       Weronika Moruń 

       Nikola Ilejko-Łuniewska 

       we współpracy z Samorządem Uczniowskim.