• Aktualności

      • Spektakl dla dzieci

       Szanowni Państwo

       W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zapraszamy dzieci na spektakl pt. Przygody Świnki Paulinki, który odbędzie się 28.06.2022r. godz. 11:00 w GOKiS-ie w Kątach Wrocławskich na sali widowiskowej. Wstęp wolny.

     • Przerwa wakacyjna w Przedszkolu
      • Przerwa wakacyjna w Przedszkolu

       Drodzy Rodzice,

       W związku z przerwą wakacyjną w lipcu, nasze Przedszkole będzie nieczynne.
       Dyżur w tym okresie będzie pełnić Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smolcu.
       Zapisy dla dzieci w sekretariacie tamtejszego Przedszkola.
       Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem i zasadami zgłoszenia w Przedszkolu w Smolcu.

       Dyżur wakacyjny dla dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Smolca w sierpniu 2022 r. Dziecko można zapisać do naszej placówki poprzez złożenie w sekretariacie Przedszkola w Sadkowie deklaracji zgłoszenia w dniach 30 maja - 07 czerwca 2022 r., w godz. 8.00 – 15.00. Decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

      • Laureat konkursu zDolny Ślązak

       Jan Mruk uczeń Szkoły w Sadkowie trzykrotnym laureatem prestiżowego konkursu „zDolny Ślązak”

       Przedstawiam Państwu Jana Mruka, ósmoklasistę z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadkowie. Jan to chłopiec niezwykle utalentowany, o wysokiej kulturze osobistej, koleżeński i bardzo lubiany. W tym roku szkolnym Janek sięgnął trzykrotnie po najwyższe trofea w konkursach „zDolny Ślązak” z języka polskiego, fizyki i chemii. „zDolny Ślązak to pakiet konkursów z zakresu przedmiotów humanistycznych i ścisłych i jest skierowany do wszystkich uzdolnionych uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego. Zwycięzcy mają pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej.

       Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszego ucznia, składamy gratulacje na ręce Janka i Jego Rodziców.

       Sukcesy Twoje Janku to te edukacyjne, ale także to, że jesteś dobrym kolegą, uprzejmym uczniem, pogodnym, naturalnym młodym człowiekiem. Podziwiamy Cię, jesteś dla nas inspiracją. Dziękujemy Twoim Rodzicom za zaufanie do nas. Nasi nauczyciele mieli zaszczyt być Twoimi przewodnikami. Włożyli w swoją pracę całe serce.

       Już wkrótce przed Tobą nowe wyzwanie, wybór szkoły średniej. Życzymy Ci realizacji zamierzeń, spełnienia marzeń, przyjaźni, zdrowia.

       Janku, niech Ci się szczęści!

        

       Beata Wysoczańska - Wicedyrektor ZSP w Sadkowie

     • Egzamin Ósmoklasisty 2022
      • Egzamin Ósmoklasisty 2022

       W 2022 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 24 do 26 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z harmonogramem.

       • wtorek, 24 maja – język polski, godz. 9:00, czas trwania: 120 minut,
       • środa, 25 maja – matematyka, godz. 9:00, czas trwania: 100 minut,
       • czwartek, 26 maja – język obcy nowożytny, godz. 9:00, czas trwania: 90 minut.

       W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o:

       • 60 minut – w przypadku języka polskiego,
       • 50 minut – w przypadku matematyki, 
       • 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

       Trzymamy kciuki za naszych Ósmoklasistów!

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,

        

       Przedstawiciele Samorządów,

       Szanowni Rodzice,

       Drodzy Uczniowie,

        

       od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły także na sytuację w naszym kraju. Od początku wojny postawa polskiego społeczeństwa – solidarność z Ukrainą, która przejawia się przede wszystkim w bezinteresownym niesieniu pomocy – jest godna najwyższego uznania. Ogrom cierpienia jakiego doświadczają Ukraińcy jest niewyobrażalny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym wspólnym zadaniem jest obecnie zapewnienie uchodźcom dogodnych warunków bytowych, umożliwienie podjęcia pracy, a także kontynuowania edukacji i nauki.

       Z ogromnym szacunkiem przyglądam się zaangażowaniu Dyrektorów i Nauczycieliw proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do naszych szkolnych wspólnot.Zdaję sobie sprawę z tego, że podejmowane przez Państwa działania wiążą się z ogromnym wysiłkiem podyktowanym koniecznością dostosowania rzeczywistości szkolnejdo obecnych wyzwań. Naszym celem jest maksymalne wsparcie Państwa w tych działaniach. W związku z tym przygotowaliśmy szereg materiałów informacyjnychoraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Wprowadziliśmy również zmiany w przepisach, dzięki którym możliwe będzie łatwe i elastyczne tworzenie klas przygotowawczych.

       Obecnie w parlamencie procedowany jest projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainyw związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W dokumencie tymz zakresu oświaty wprowadzone zostały rozwiązania, które pozwolą na zapewnienie kształcenia oraz wychowania uczniom będącym obywatelami Ukrainy. W tym celu umożliwiamy tworzenie innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Pozwoli to na zwiększenie bazy miejsc na potrzeby edukacji ukraińskich dzieci. Lokalizacje te organizacyjnie będą podporządkowane szkołom lub przedszkolom. Dodatkowo wprowadzone zostaną przepisy ułatwiające zatrudnienie obywateli Ukrainy na stanowisku pomocy nauczyciela, a także zmiany umożliwiające zwiększenie wsparcia ukraińskich uczniów przez kadrę pedagogiczną.Co istotne rząd przeznaczy dodatkowe środki z budżetu państwa na kształcenie uczniówz Ukrainy. Wszystko po to, by pomóc ukraińskim obywatelom, którzy w wyniku wojny znaleźli się na terytorium Polski.

        

       Szanowni Rodzice, dziękuję za Państwa aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy ukraińskim rodzinom. Państwa bezinteresowne zaangażowanie godne jest najwyższego uznania. Głęboko wierzę, że ta pomoc w postaci choćby najmniejszych gestów ułatwiających przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy odnalezienie się w nowych warunkach to przykład solidarności w obliczu ludzkiej tragedii. Dziękuję równieżza wspieranie Dyrektorów i Nauczycieli w przygotowywaniu szkół i placówek edukacyjnych na przyjęcie ukraińskich uczniów.    

       Drodzy Uczniowie, jestem dumny, że z wyjątkową dojrzałością zareagowaliście na potrzeby Waszych rówieśników z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronieniew naszym kraju i zdecydowali się na podjęcie edukacji w polskich szkołach. Mam nadzieję, że wspólna nauka będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśniania relacji.Dziękuję za wszelkie gesty solidarności z ukraińskimi uczniami. To Wy będziecie dla nich przewodnikami w poznawaniu naszego kraju. Wiem, że sprostacie temu zadaniu.

       Chcę Was także zapewnić, że pomimo wojny w Ukrainie, będziecie mogliw sposób niezakłócony kontynuować naukę i przygotowywać siędo egzaminów. Jesteście bezpieczni, bo Polska jest ważną częścią NATO – najpotężniejszego sojuszu obronnego na świecie.

       Szanowni Państwo, zapewniam o moim wsparciu i nieustających działaniach związanychz dostosowywaniem polskiego systemu oświaty do przyjmowania ukraińskich uczniówdo szkół oraz placówek edukacyjnych w całym kraju. Jesteśmy otwarci na dalsze sugestie zmian legislacyjnych płynących od organów prowadzących i samorządów. Życzę Państwu siły niezbędnej do tego, aby sprostać czekającym nas wszystkich wyzwaniom.

       Przed nami najważniejszy z egzaminów egzamin z człowieczeństwa.

        

       Z wyrazami szacunku

       Przemysław Czarnek

       Minister Edukacji i Nauki

      • Pomoc dla Ukrainy

       Kochane Dzieci! Drodzy Rodzice!
       Dziękuję ślicznie za zaangażowanie w zbiórki niezbędnych rzeczy dla naszych sąsiadów z Ukrainy. Cieszymy się, że wspólnymi siłami wywołujemy uśmiechy na twarzach dzieci i ich rodzin! POMAGAJMY RAZEM! Zachęcamy do śledzenia ogłoszeń na internetowym dzienniku Librus i wspierania następnych akcji!

       Ania Rudkowska-Pliszczak

       Opiekun Samorządu Uczniowskiego

       Dziękujemy!

     • Pomoc dla Ukrainy
      • Pomoc dla Ukrainy

       Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice.

       ZSP Sadków dołącza do wspierania zbiórek na rzecz uchodźców z Ukrainy.

       Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu zachęcają do przynoszenia niezbędnych rzeczy dla rodzin, które przybyły lub przybędą do okolicznych miejscowości.

       LISTA NIEZBĘDNYCH RZECZY będzie aktualizowana wraz z potrzebami; niezmiennymi pozostają:

       - środki czystości i higieny (pasty do zębów i szczoteczki, płyny do kąpieli, dezodoranty, podpaski, PAMPERSY)

       - przybory plastyczne dla dzieci (bloki, farby, kredki, flamastry, wycinanki, plastelina, play-doh, kolorowanki)

       - gry/puzzle (warcaby, szachy, dobble, książki obrazkowe dla najmłodszych, inne gry planszowe)

       *** NIE ZBIERAMY ODZIEŻY, POŚCIELI, ZABAWEK/PLUSZAKÓW, ŻYWNOŚCI *** (na chwilę obecną!)

       *** Prosimy o rzeczy w stanie bardzo dobrym/nowe) ***

       Jutro w szkole dzieci uzyskają szczegółowe informacje do kogo mogą przynosić niezbędne rzeczy.

       Zachęcamy do wsparcia i z góry bardzo dziękujemy! Pomagajmy razem!

       Ania Rudkowska-Pliszczak

      • Rekrutacja

       Rekrutacja do Przedszkola, klasy 0 – oddziałów przedszkolnych, oraz klasy pierwszej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sadkowie na rok szkolny 2022/2023

       Szanowni Państwo,

       Rekrutacja do Przedszkola, klasy 0 – oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sadkowie odbywa się poprzez SYSTEM ELEKTRONICZNEJ REKRUTACJI. To system rekrutacji stworzony specjalnie z myślą o rodzicach dzieci uczęszczających lub mających uczęszczać do placówek oświatowych na terenie Gminy Kąty Wrocławskie. W celu złożenia wniosku do Przedszkola lub do „Zerówki” oraz klasy pierwszej należy w terminie od 07 do 18 marca zalogować się i postępować zgodnie z instrukcją na stronie internetowej: https://katywroclawskie.rekrutacje.edu.pl/

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sadkowie, Sadków, ul. Szkolna 9, 55-080 Kąty Wrocławskie
   • sekretariat@zspsadkow.pl
   • redakcja@zspsadkow.pl
   • 71 31 66 153
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sadkowie Sadków, ul. Szkolna 9 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
   • NIP 896 158 87 54
   • REGON 383944810
 • Galeria zdjęć

   brak danych