• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    •      Z okazji przypadającej 14 października 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz święta każdego nauczyciela, przewodnika, opiekuna, pracownika szkoły w naszej placówce  odbyła się piękna uroczystość. 

          Michał Stępień - przewodniczący szkoły przemówieniem i podziękowaniami otworzył akademię. Przy okazji wszyscy mogli poznać cały skład Samorządu Uczniowskiego oraz pomocników, którzy dołączyli do działającej już ekipy.

     Uczestnicy koła muzycznego rozpoczęli część artystyczną. Następnie zobaczyliśmy zabawny skecz koła teatralnego Felix. Wesołe wiedźmy czarowały ....idealnego opiekuna dla swoich skarbków. Oczywiście, okazał się nim być każdy nauczyciel, którego należy doceniać, nie tylko od święta.
     Słowa podziękowań były bardzo wymowne. Dzięki nauczycielom młodzi ludzie nie tylko uczą się przedmiotów szkolnych, ale poznają również takie wartości jak: szacunek, odpowiedzialność, współpraca. Nauczyciele to przewodnicy w tej jedynej w swoim rodzaju podróży, jaką jest edukacja.
     Uczestnicy koła, przedstawiciele SU zaapelowali do uczniów, aby rozwijali swoje pasje  uzdolnienia w szkole, aby realizowali swoje marzenia i byli najlepszymi uczniami, jakimi mogą się stać.

         Część artystyczną lirycznie i wzruszająco zakończył występ chóru. Na scenie zadebiutowała też młoda tancerka z klasy 5, Nikola Ostojska.
     Pan dyrektor Krzysztof Hausman podziękował nauczycielom oraz uczniom za przygotowanie tego spotkania, odwołał się do rocznicy powstania KEN i mocno zaakcentował powołanie do bycia i nauczycielem, i uczniem. Bo wszyscy stanowimy wspólnotę szkolną.

     Dla wszystkich gości czekała też miła niespodzianka od uczniów: zastrzyk energii i urocza zakładka z piórkiem.

     Uroczystość ta była swojego rodzaju przypomnieniem, że edukacja jest darem, naszym skarbem   i wartością, musimy ją zatem pielęgnować i chronić.

     Akademię przygotowały panie: Kinga Kalinowska i Małgorzata Błażejewska-Koguciuk. Wystepujących uczniów było ponad 70!


                                  M.B.K.