• Finał Gminnego Konkursu Let's Spell 2024

      24 maja w naszej szkole odbył się już trzeci Gminny Konkurs Literowania Angliekskich słów Let's Spell. Tegoroczni finaliści zmierzyli się trzech konkurencjach: dwóch, w których sami musieli zapisać litery i wyrazy ze słuchu oraz trzeciej, w której ich zadanie polegało na przetłumaczeniu i przeliterowaniu  w języku angielskim czasownikow nieregularnych w trzech formach.
      Kolejny raz nasza szkoła okazała się niepokonana i w tym roku pierwsze trzy miejsca należały do uczennic z naszej szkoły.
      Najlepsza w tym roku okazała się Yaryna Yatsiv z klasy 7a, która w dogrywce wygrała z najmłodszą finalistką Let's Spell Marią Nizioł z klasy 4b. Trzecie miejsce zajęła Anna Maslii z klasy 8a.

     • Jemy naleśniki

      Klasa I a wraz z wychowawcą p. Ireną Piątek oraz p. Magdą Kawulak zorganizowała dzień pod hasłem: "Jemy naleśniki". Dzieci skomponowały swoje ulubione smaki naleśników, a później je z apetytem zjadły. :) Do realizacji zadania zostały wykorzystane sprzęty zakupione w ramach Labolatorium Przyszłości. 

    • Przerwa wakacyjna w przedszkolach
     • Przerwa wakacyjna w przedszkolach

      Informujemy, że nasze przedszkole pracuje w sierpniu, w lipcu jest nieczynne.
      Rodzic może umieścić dziecko w placówce dostępnej na wykazie po wcześniejszym zapisaniu.

      W załączeniu przesyłamy zarządzenie nr 4/2024 Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie z dnia 10 maja 2024 r. w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Katy Wrocławskie w okresie przerwy wakacyjnej w roku szkolnym 2023/2024 oraz regulamin zapisów dzieci na dyżur wakacyjny.

      Zgłoszenie dziecka na dyżur wakacyjny w danej placówce można dokonać w terminie:

      1. W przypadku dziecka z danej placówki – od dnia 20 maja 2024 r. do dnia 24 maja 2024 r.

      2. W przypadku dzieci uczęszczających do innych placówek, które mają w tym czasie przerwę wakacyjną – od dnia 27 maja 2024 r. do dnia 31 maja 2024 r.

      Regulamin_zapisow_dzieci_na_dyzur_wakacyjny.docx

      Zarzadzenie_przerwa_wakacyjna_20232024.pdf

     • Gminne zawody w piłkę nożną

      Dnia 9.05 odbyły sie gminne zawody w piłkę nożną w Kątach Wroclawskich. Nasi uczniowie zajęli odpowiednio miejsca:
      Igrzyska dzieci (klasy 4-6) 2 miejsce
      Igrzyska Młodzieży szkolnej (7-8) 3 miejsce.
      Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Oskar Grzeszczak, Leon Kocyba, Dominik Stasiak, Tomasz Kaczor, Oliwier Pawlata, Gracjan Pawlata, Michał Kubina, Szymon Cichoń, Mikołaj Głowiak, Kacper Gilewski, Hubert Krawiecki, Michał Stępień, Miłosz Oruba, Oskar Sala.

     • Radość pisania

      Gabrysia Lisowska – była uczennica naszej szkoły, spotkała się z uczniami klas 6-8, aby zmotywować uczniów do rozwijania talentów i zainteresowań. Podczas warsztatów podzieliła się ze słuchaczami swoją pasją do pisania książek.

      Była to prawdziwa uczta duchowa, ucząca odbioru literatury, zachęcająca do czytania książek i z pewnością inspiracją do własnych prób pisarskich...może już w niedalekiej przyszłości...

      Dziękujemy za wizytę. Jesteś  u nas zawsze mile widziana.   

      Urszula Gaber

     • Miasta Polski

      Dzieci z klasy I a spróbowały swoich sił w pracy metodą projektu. Tematem było stworzenie plakatu zachęcającego do odwiedzenia wybranego miasta Polski. Uczniowie sami dobrali się w grupy lub w pary, a później z przyniesionych przez siebie materiałów stworzyli na lekcji plakaty. Na koniec była ich prezentacja na forum grupy i  stworzona została klasowa gazetka. Prace są piękne! Poniżej kilka wykonanych prac. 

      wychowawca: Irena Piątek 

     • Warsztaty dietetyczne

      W zdrowym ciele zdrowy duch. O prawdziwości tego przysłowia mogła się przekonać klasa 7b, którą 8 mają odwiedziła wspaniała pani dietetyk Dorota Halim-Sobkowiak. 

      Pani Dorota znana w internecie jako doktor_dorota_ przedstawiła solidną porcję wiedzy dotyczącej białek, tłuszczy i węglowodanów robiąc to w bardzo przystępnej formie gry edukacyjnej. 

      Następnie uczniowie dowiedzieli się jak dbać o zdrowie, czy dieta eliminacyja, lub keto w ich wieku jest dobrym pomysłem. Omówiono także jakie ryzyko niesie ze sobą nieprawidłowe odżywianie. 

     • Dzień Ziemi

      Dzieci z klas II b i II d przyłączyły się do tegorocznej gminnej akcji "Wiosenne Porządki" i w Dniu Ziemi wspólnie uprzątnęły łąkę i park przy szkole. Odpady zostały posegregowane i umieszczone w odpowiednich pojemnikach. Wspólne porządki były doskonałą okazją do spędzenia czasu w duchu EKO🌳

     • Święta majowe

      Przed nami czas trzech niezwykłych świąt majowych. 1, 2 i 3 Maja są szczególnie ważne dla historii Polski. W celu uczczenia ich obchodów klasy II b i II d przygotowały uroczystą akademię

     • Dzień Ziemi i sprzątanie świata

      Światowy Dzień Ziemi, tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto, mające od 1990 roku międzynarodowy status.

      Z tej okazji nasi szkolni wolontariusze przyłączyli się do akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni przez Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli na wyznaczone tereny w Sadkowie aby doraźnie oczyścić ze śmieci najbliższe otoczenie.

      Opiekun akcji w szkole: Arleta Molisak