• Aktualności

            • Wielkie Tchnienie Życia 2023

              W sobotnie popołudnie, 7 października nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w Wielkim Tchnieniu Życia na wrocławskim Rynku. Było to wydarzenie zorganizowane przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
              Najpierw z przygotowanymi transparentami uczestniczyliśmy w korowodzie wokół wrocławskiego Ratusza a następnie puszczaliśmy do nieba  małe i duże bańki mydlane- symbol dzieciństwa i ulotności...
              Tym energetycznym happeningiem pokazaliśmy, że jesteśmy, że pomaganie daje radość i jest potrzebne. To był cudownie spędzony dzień, wielka przygoda, a przede wszystkim odkrycie w naszych uczniach ogromnych serc.

              Koordynator: Arleta Molisak

            • Podziękowanie za udział w akcji "KREDKOBRANIE"

              We wrześniu Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło w naszej szkole ogólnopolską akcję charytatywną "Kredkobranie". Zebraliśmy jeden duży karton przyborów szkolnych i plastycznych – zeszytów, bloków, kredek, farb, plastelin, pisaków, ołówków i innych - które służyć będą dzieciom i młodzieży pochodzenia polskiego, mieszkającym na Kresach Wschodnich. Zostaną one przekazane na Litwę i Ukrainę za pośrednictwem krakowskiej Fundacji „Ignatianum”, która jest inicjatorem tej akcji. Materiały te na pewno sprawią obdarowanym wiele radości, przyczynią się do rozwoju dziecięcej wyobraźni i talentów.

              Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała podziękowanie od organizatora przedsięwzięcia.

              Wszystkim którzy włączyli się w tą akcję gorąco DZIĘKUJEMY!

              Koordynator: Arleta Molisak

            • Śliwkowy poczęstunek

              Śliwka to typowo jesienny owoc. Wszystkie rodzaje śliwek są bardzo smaczne i warto po nie sięgać w sezonie. Postanowiliśmy uczcić ten owoc. Uczniowie mieli możliwość skosztowania owoców przywiezionych z Gospodarstwa rolnego. Pełne aromatu śliwki mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Są doskonałą przekąską i cennym uzupełnieniem zdrowej, pełnowartościowej diety. Zachęcamy do sięgania po zdrowe przekąski i zdrowego odżywiania.
              Koordynator: Magda Kawulak

            • Pyszny i zdrowy kompot- starsi uczą młodszych

              Jesień daje nam wiele darów, które zbieramy w naszych sadach i ogrodach. Jednym z nich są pyszne jabłka, które dzieci chętnie jedzą w różnej postaci. W dniu 06.10 br. nasze przedszkolaki wraz z Wolontariuszkami postanowiły zrobić z nich kompot. Wykorzystaliśmy owoce, które zebraliśmy w zaprzyjaźnionym sadzie. Dzieci umyły jabłka, pokroiły je na drobne kawałki i wrzuciły do garnka, aby później ugotować z nich kompot, który uczniowie spożyli już tego samego dnia. Robienie kompotu okazało się świetną zabawą, przy której dzieci
              w sposób praktyczny zdobywały wiadomości i nowe umiejętności. Wykorzystaliśmy sprzęt
              kuchenny, który otrzymaliśmy w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Właściciele sadu zapraszają na samozbiory:
              Soboty i niedziele od 9:00 do 16:00, tel. 510 327945
              DW347, 55-080 Baranowice
              https://maps.app.goo.gl/bcEcjLZ2KX2NKAMK7
              Koordynator: Magda Kawulak

            • Audycje muzyczne Narodowego Forum Muzyki

              W naszym przedszkolu od września rozpoczęły się cykliczne koncerty muzyczne z Narodowego Forum Muzyki. Prowadzący przygotowując ten rodzaj koncertów, bazują na podstawie programowej MEN.Spotkania mają bardzo kameralny charakter, dlatego dzieci mają znacznie bliższy kontakt z muzyką i artystami. Dzieci przedszkolne poznają utwory dzięki bajce opowiadanej przez prelegenta. Muzyka pełni tu rolę ilustracyjną, a poszczególne instrumenty stają się bohaterami opowieści. Staramy się by spotkania z muzyką były dla dzieci źródłem radości, pozytywnych emocji, nie zapominając przy tym, że przede wszystkim mają mieć one charakter edukacyjny.

            • Wybory do Samorządu Uczniowskiego- wyniki

              29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wzięło w nich udział 227 uczniów z klas IV-VIII.

              Przewodniczący: Michał Stępień z klasy VIII

              Zastepca: Maja Tołkacz z kl.VI c

              Sekretarz: Malwina Mader z kl.VII b.

              Pozostali członkowie SU: Wiktoria Skura z kl.VII a, Aleksander Szawan z kl.VI c, Nina Sławińska z kl.VIII.

              Wszystkim gratulujemy i liczymy na wspaniałą  współpracę!

              Pani Małgosia i Pani Justyna

            • Projekty/Innowacje pedagogiczne

              Innowacja realizowana w Przedszkolu, grupa Gruszki, pt. Gruszeczki_czytaja_ksiazeczki.pdf autor Katarzyna Kuc, Katarzyna Rajca.

              Innowacja realizowana w szkole, klasa VI "c" pt. Slowko_tygodnia.pdf, osoba wprowadzająca Małgorzata Błażejewska-Koguciuk.

              Ucznennice z klasy II b i IV c, będą brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. "Zabawa Sztuką". Głównym celem projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. 

              Klasa IV B będzie brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym "Każdy inny-wszyscy równi". Projekt ma na celu m. in. uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii i tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń. 

               

          • Europejski Dzień Języków 26 września
            • Europejski Dzień Języków 26 września

              Z okazji Europejskiego Dnia Języków, który przypada 26 września, odbył się w naszej szkole pierwszy Pokaz Mody Europejskiej do którego zgłosiło się ponad 30 chętnych uczniów. Uczniowie przebrani w stroje reprezentujące różne kraje wykazali się pomysłowością i szykiem, wzbudzając nie lada zainteresowanie publiczności.

              Jury w składzie: Dyrektor Krzysztof Hausman, Wicedyrektor Agnieszka Kromer oraz anglistki: Magdalena Garwol, Marta Iwańska i Maryna Kushnir wyłonili najlepiej ubranych uczniów.

              Miejsce pierwsze: Antonina Dyba z klasy II reprezentującą Hiszpanię.

              Miejsce drugie: Agnieszka Samborska z klasy VII ubrana jak rodowita Greczynka.

              Miejsce trzecie: Daniel Bondarenko z klasy VI w stroju z Ubekistanu.

              Wyróżnienie: Wiktoria Durka z klasy VI do złudzenia przypominająca prawdziwą Francuzkę oraz Livia Ponichtera z klasy V w stroju pokazującym miłość do Wielkiej Brytanii.

            • Zabawy z wolontariuszkami

              Do Poziomek zawitały przesympatyczne, uśmiechnięte i kreatywne wolontariuszki- Helena Ślipiec,  Martyna Waszczyk i Nina Sławińska z klasy VIII a.

              Razem z Poziomkami rysowały, budowały, rozmawiały o szkole. Poziomki zaskoczyły starsze dziewczyny spokojem, otwartością i również kreatywnością. Dzieci wspaniale się bawiły.

              Bardzo się cieszymy na tegoroczną współpracę :) 

          • Śliwkowe Love
            • Śliwkowe Love

              Nawiązaliśmy owocną współpracę z GOSPODARSTWEM ROLNYM, w ramach której dzieci z grupy 0b wraz z opiekunkamj: Panią Angeliną Albert, Dagmara Sielecką oraz Panią Magda Kawulak, uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym, podczas którego poznawali tajniki rolnictwa i sadownictwa.  Celem wyjazdu było nie tylko poznanie warzyw i owoców uprawianych przez właścicieli, ale także rozmowa na temat korzyści płynących z uprawy i spożywania ich w różnej postaci. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, dzieci mogły między innymi zobaczyć maszyny rolnicze  oraz zapoznać się z pracą rolnika. Szczególną frajdą była pomoc przy zbiorze pysznych śliwek. Uczestnicy wyjazdu wrócili do szkoły z pysznymi owocami.
              Koordynator Magda Kawulak

            • Wycieczka do Chwalimierza

              Klasa II b i II d były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Chwalimierzu. Dzieci wzięły udział w wykopkach, uczyły się szatkować i kisić kapustę. Karmiliśmy również zwierzęta gospodarskie, a na koniec jedliśmy wykopane przez nas ziemniaki upieczone w ognisku. Było super! 

          • Wycieczka klas siódmych i ósmej
            • Wycieczka klas siódmych i ósmej

              Korzystając z pięknej wrześniowej pogody klasy VII a, VII b i VIII wybrały się na wspaniałą przygodę do Gdańska, Helu, Sopotu i Malborka.

              W Gdańsku młodzież odwiedziła Muzeum Bursztynu, Bazylikę Mariacką z przepięknym kalendarzem astronomicznym, Ośrodek Kultury Morskiej z wystawą interaktywną, Fontannę Neptuna, Rynek Starego Miasta, Koło Widokowe, oraz plaże miejskie: Brzeźno i Stogi.

              Na Hel dopłynęliśmy promem z centrum Gdańska. Tam uczniowie zobaczyli

              "Początek Polski", latarnię morską i fokarium. 

              Z Helu popłynęliśmy do malowniczego Sopotu, gdzie zwiedziliśmy słynne molo, na którym spotkaliśmy wrocławskiego krasnal Podróżnika. Po zwiedzeniu deptaku i ulicznych sklepików i siedzeniu czasu w miłym towarzystwie ruszylismy brzegiem morza w stronę dwoca kolejowego do Gdańska.

              Na następny dzień pociągiem udaliśmy się zwiedzić największy gotycki zespół zamekowy na świecie usytuowany w Malborku. 

              Wszyscy pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień zadowoleni wrócili do domów. 

          • Przedstawiciele Rady Rodziców
            • Przedstawiciele Rady Rodziców

              Skład Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sadkowie

              Przewodniczący: Tomasz Śmietański

              Zastępca: Łukasz Grzeszczak

              Skarbnik: Natalia Winiarska

              Członkowie: Katarzyna Samborska, Dorota Wysoczańska- Skraban

              • Dobrowolnie wpłaty na konto Rady Rodziców działającej przy ZSP Sadków:

                22 1020 5242 0000 2502 0478 4833

                Drodzy Rodzice, prosimy o wsparcie Rady Rodziców i dokonywanie wpłat na Komitet Rodzicielski- ustalona składka za pierwsze dziecko wynosi 60 zł, a za kolejne 30 zł.Opłatę można dokonać poprzez:
                1. Przelew bankowy na konto
                SKO Rada Rodziców 22 1020 5242 0000 2502 0478 4833 lub