• Aktualności

     • Góra Grosza 2022
      • Góra Grosza 2022

       W listopadzie 2022 r. Samorząd Uczniowski rozpoczął zbiórkę pieniędzy dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną w ramach XXIII edycji akcji ,,Góra Grosza”. Liczymy na zaangażowanie społeczności szkolnej. Zebrane środki przekazażemy Towarzystwu Nasz Dom, które tworzy programy pozwalające dzieciom wrócić do domu lub tworzyć miejsca, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego. ​​​​​​

       Drogie Dzieci

       Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.Przyłącz się do akcji a:

       • Wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę.

       • Możesz otrzymać dodatkowe punkty za wolontariat, liczące się w rekrutacji do szkoły średniej.

     • Szlachetna Paczka
      • Szlachetna Paczka

       Droga Społeczności Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sadkowie

       Kiedy, po pandemii, wydawało się, że będzie już tylko lepiej, nadszedł czas wojny u naszych sąsiadów, której skutki wszyscy doświadczamy, mierząc się chociażby z rekordową inflacją. Dlatego w tym roku wahaliśmy się, czy powinniśmy przystąpić do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, czy damy radę spełnić oczekiwania wybranej rodziny. Decydujący okazał się fakt, że potrzebujących jest coraz więcej.Zwracamy się do Was z prośbą o przyłączenie się do naszej akcji, abyśmy wspólnie – jako społeczność szkolno-przedszkolna – pomogli pięknej rodzinie – wspaniałym dzieciom, dzielnej mamie i cudownej babci.Prosimy o wsparcie rzeczowe. Wszystkie dary można przynosić na portiernię z informacją, że to dary Szlachetnej Paczki, lub bezpośrednio do sali 119.Zbieramy do 07 grudnia. Koordynatorem akcji będzie Pani Alicja Sudoł, prosimy o informację odnośnie zakupionych rzeczy, aby nie powielać ich liczby.

       Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

       1. Pralka2. Garnki3. Środki czystości – mydło, żel myjący, szampon, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, środki czyszczące, płyn do naczyń, puder, oliwka.

       Pozostałe potrzeby:Żywność trwała – herbata, kawa, ryż, makaron, cukier, olej, dżem, mąka, olej, konserwy, mleko „2”, soczki

       Odzież:

       Magda – 32 lata – rozmiar s, 36 – kurtka zimowa, spodnie, kozaki – rozm. 37, kapcie – rozm. 37Babcia Anna – sweter zimowy ( nie golf ) – rozm. M, pantofle z gumkami, na płaskiej podeszwie, aby łatwo można było założyć na nogę – rozm. 42, kapcie domoweAdam – 5 lat – kurtka zimowa, dres, koszulka / tshirt, piżama ( roz. 122 cm ), buty zimowe – rozm. 29Kasia – 2 lata – rękawiczki różowe, kurtka zimowa, szalik, koszulka / tshirt – rozm. 98 cm. – różowe, kozaki / buty zimowe – różowe, rozm. 23Agnieszka – kurtka zimowa, body dziecięce, leginsy, rajtuzy – rozm. 92 cm.

       Materiały szkolne:Bloki, kredki, farby, klej, plastelina, papier kolorowy, piórnik, nożyczki, plecak, przybory do pisania

       Wyposażenie:​​​​​​​Kołdra i pościel 160 x200 2 szt., ręczniki kąpielowe, prześcieradło, koc

       Szczególne upominki:Magda i Anna – kolczykiAdaś – dźwig, zabawkaKasia – lalka grającaAgnieszka – grzechotki / książeczki

       Sprawmy, aby ich święta były piękne i niosły ze sobą nadzieję.Wierzymy, że razem nam się na pewno uda.Z poważaniem

       Zespół Szlachetnej Paczki

      • Konsultacje dla rodziców

       W dniu 9 listopada o godzinie 17:00 odbędą się indywidualne konsultacje dla rodziców klas I-III i IV-VII.

       Podczas konsultacji nie będzie wychowawczyń klas ósmych Małgorzaty Błażejewskiej-Koguciuk oraz Justyny Machałek.

       Prosimy o wcześniejsze umówienie się do wybranego nauczyciela przez dziennik elektroniczny librus.

        

     • Laboratoria przyszłości w naszej szkole
      • Laboratoria przyszłości w naszej szkole

       Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.


       Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

     • Ważny komunikat
      • Ważny komunikat

       Szanowni Państwo,

       Informujemy, że od dnia 21 września 2022r. nastąpi korekta rozkładów jazdy. Zmiany są podyktowane bardzo dużymi potokami pasażerskimi występującymi w godzinach szczytów komunikacyjnych na liniach 88 oraz 89.

        

       W załączeniu rozkłady jazdy obowiązujące od środy, tj. 21.09.2022r.

      • Projekt Unijny "Przyjazna szkoła"

       W roku szkolnym 2022/2023 w szkole będzie realizowany projekt zewnętrzny.

       Tytuł projektu:  Przyjazna szkoła

       Beneficjent:  Gmina Kąty Wrocławskie

       Nr projektu: RPDS.10.02.01-02-0150/21

       Całkowita wartość projektu: 315 381,25 zł

       Przyznana kwota dofinansowania : 267 866,25 zł

       Celem  głównym projektu jest:

       „Wzrost kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności uniwersalnych na rynku pracy u uczniów uczęszczających do szkół podstawowych w gminie Kąty Wrocławskie poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej szkół i rozwijanie indywidualnego podejścia do uczniów, w tym do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi do 31 sierpnia 2023 r.”

       Koordynatorem projektu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sadkowie jest Joanna Głowińska.

       W ramach projektu w ZSP w Sadkowie w roku szkolnym 2022/2023 zaplanowano następujące zadania:

       Zadanie 1. Kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy.

       1. Zajęcia sportowe

       2. Zajęcia językowe - j. angielski

       3. Koło plastyczne

       4. Koło przedsiębiorczości

       5. Zajęcia matematyczne i logicznego myślenia

       6. „Halo … tu Sadków” – szkolne radio

       7. Zajęcia umuzykalniające – szkolna orkiestra i chór

       8. Zajęcia sportowe

       Zadnie 2. Wsparcie w zakresie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, w tym wsparcie ucznia młodszego przy jego przechodzeniu na kolejny etap kształcenia

       9. Terapia przez ruch

       10. Terapia Biofeedback

       11. Socjoterapia

       Zadnie 4.  Wyjazdy edukacyjne

        

       Dokumentacja projektowa:

       1. Regulamin_projektu_150.doc

       2. Formularz_zgloszeniowy,

       3. Deklaracja uczestnictwa w projekcie, oświadczenie uczestnika projektu- załącznik nr 2 powyżej

       Informacje odnośnie projektu na stronie gminy Przyjazna szkoła

     • Obiady szkolne
      • Obiady szkolne

       Od 3 października 2022 r. stołówka szkolna będzie wydawać tylko drugie dania i napój (bez zupy). Zmiana dotyczy klas 1 - 8. Spowodowane jest to wzrostem cen zakupu surowców oraz bardzo dużą ilością chętnych dzieci, a to wiąże się z  trudnościami kadrowymi i lokalowymi. Cena jednostkowa pozostaje bez zmian czyli 6 zł.
       Rodzice, którzy chcieliby złożyć rezygnację z usług stołówki powinni zgłosić to w formie pisemnej na adres: intendent@zspsadkow.pl z 7-dniowym wyprzedzeniem.