• Aktualności

      • Finał Gminnego Konkursu Let's Spell 2024

       24 maja w naszej szkole odbył się już trzeci Gminny Konkurs Literowania Angliekskich słów Let's Spell. Tegoroczni finaliści zmierzyli się trzech konkurencjach: dwóch, w których sami musieli zapisać litery i wyrazy ze słuchu oraz trzeciej, w której ich zadanie polegało na przetłumaczeniu i przeliterowaniu  w języku angielskim czasownikow nieregularnych w trzech formach.
       Kolejny raz nasza szkoła okazała się niepokonana i w tym roku pierwsze trzy miejsca należały do uczennic z naszej szkoły.
       Najlepsza w tym roku okazała się Yaryna Yatsiv z klasy 7a, która w dogrywce wygrała z najmłodszą finalistką Let's Spell Marią Nizioł z klasy 4b. Trzecie miejsce zajęła Anna Maslii z klasy 8a.

      • Jemy naleśniki

       Klasa I a wraz z wychowawcą p. Ireną Piątek oraz p. Magdą Kawulak zorganizowała dzień pod hasłem: "Jemy naleśniki". Dzieci skomponowały swoje ulubione smaki naleśników, a później je z apetytem zjadły. :) Do realizacji zadania zostały wykorzystane sprzęty zakupione w ramach Labolatorium Przyszłości. 

     • Przerwa wakacyjna w przedszkolach
      • Przerwa wakacyjna w przedszkolach

       Informujemy, że nasze przedszkole pracuje w sierpniu, w lipcu jest nieczynne.
       Rodzic może umieścić dziecko w placówce dostępnej na wykazie po wcześniejszym zapisaniu.

       W załączeniu przesyłamy zarządzenie nr 4/2024 Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie z dnia 10 maja 2024 r. w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Katy Wrocławskie w okresie przerwy wakacyjnej w roku szkolnym 2023/2024 oraz regulamin zapisów dzieci na dyżur wakacyjny.

       Zgłoszenie dziecka na dyżur wakacyjny w danej placówce można dokonać w terminie:

       1. W przypadku dziecka z danej placówki – od dnia 20 maja 2024 r. do dnia 24 maja 2024 r.

       2. W przypadku dzieci uczęszczających do innych placówek, które mają w tym czasie przerwę wakacyjną – od dnia 27 maja 2024 r. do dnia 31 maja 2024 r.

       Regulamin_zapisow_dzieci_na_dyzur_wakacyjny.docx

       Zarzadzenie_przerwa_wakacyjna_20232024.pdf

      • Gminne zawody w piłkę nożną

       Dnia 9.05 odbyły sie gminne zawody w piłkę nożną w Kątach Wroclawskich. Nasi uczniowie zajęli odpowiednio miejsca:
       Igrzyska dzieci (klasy 4-6) 2 miejsce
       Igrzyska Młodzieży szkolnej (7-8) 3 miejsce.
       Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Oskar Grzeszczak, Leon Kocyba, Dominik Stasiak, Tomasz Kaczor, Oliwier Pawlata, Gracjan Pawlata, Michał Kubina, Szymon Cichoń, Mikołaj Głowiak, Kacper Gilewski, Hubert Krawiecki, Michał Stępień, Miłosz Oruba, Oskar Sala.

      • Radość pisania

       Gabrysia Lisowska – była uczennica naszej szkoły, spotkała się z uczniami klas 6-8, aby zmotywować uczniów do rozwijania talentów i zainteresowań. Podczas warsztatów podzieliła się ze słuchaczami swoją pasją do pisania książek.

       Była to prawdziwa uczta duchowa, ucząca odbioru literatury, zachęcająca do czytania książek i z pewnością inspiracją do własnych prób pisarskich...może już w niedalekiej przyszłości...

       Dziękujemy za wizytę. Jesteś  u nas zawsze mile widziana.   

       Urszula Gaber

      • Miasta Polski

       Dzieci z klasy I a spróbowały swoich sił w pracy metodą projektu. Tematem było stworzenie plakatu zachęcającego do odwiedzenia wybranego miasta Polski. Uczniowie sami dobrali się w grupy lub w pary, a później z przyniesionych przez siebie materiałów stworzyli na lekcji plakaty. Na koniec była ich prezentacja na forum grupy i  stworzona została klasowa gazetka. Prace są piękne! Poniżej kilka wykonanych prac. 

       wychowawca: Irena Piątek 

      • Warsztaty dietetyczne

       W zdrowym ciele zdrowy duch. O prawdziwości tego przysłowia mogła się przekonać klasa 7b, którą 8 mają odwiedziła wspaniała pani dietetyk Dorota Halim-Sobkowiak. 

       Pani Dorota znana w internecie jako doktor_dorota_ przedstawiła solidną porcję wiedzy dotyczącej białek, tłuszczy i węglowodanów robiąc to w bardzo przystępnej formie gry edukacyjnej. 

       Następnie uczniowie dowiedzieli się jak dbać o zdrowie, czy dieta eliminacyja, lub keto w ich wieku jest dobrym pomysłem. Omówiono także jakie ryzyko niesie ze sobą nieprawidłowe odżywianie. 

      • Dzień Ziemi

       Dzieci z klas II b i II d przyłączyły się do tegorocznej gminnej akcji "Wiosenne Porządki" i w Dniu Ziemi wspólnie uprzątnęły łąkę i park przy szkole. Odpady zostały posegregowane i umieszczone w odpowiednich pojemnikach. Wspólne porządki były doskonałą okazją do spędzenia czasu w duchu EKO🌳

      • Święta majowe

       Przed nami czas trzech niezwykłych świąt majowych. 1, 2 i 3 Maja są szczególnie ważne dla historii Polski. W celu uczczenia ich obchodów klasy II b i II d przygotowały uroczystą akademię

      • Dzień Ziemi i sprzątanie świata

       Światowy Dzień Ziemi, tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto, mające od 1990 roku międzynarodowy status.

       Z tej okazji nasi szkolni wolontariusze przyłączyli się do akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni przez Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli na wyznaczone tereny w Sadkowie aby doraźnie oczyścić ze śmieci najbliższe otoczenie.

       Opiekun akcji w szkole: Arleta Molisak

     • Egzamin Ósmoklasisty 2024
      • Egzamin Ósmoklasisty 2024

       Egzamin ósmoklasisty w 2024 r. jest przeprowadzany na podstawie Rozporządzenia Ministra edukacji i nauki z dnia 15 lipca 2022 r. w sprawie wymagań egzaminacyjnych dla egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024

       Terminarz oraz czas trwania egzaminu Egzamin jest przeprowadzany w dwóch terminach: głównym i dodatkowym. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
       Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany w ciągu 3 dni:

       - 14 maja 2024 r. o godz. 9.00 – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut.

       - 15 maja 2024 r. o godz. 9.00 – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

       - 16 maja 2024 r. o godz. 9.00 – egzamin z języka obcego, który trwa 90 minut.

       Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu: język polski do 180 minut, matematyka do 150 minut, j. obcy - do 135 minut. Do czasu trwania egzaminu z danego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut- język polski; 10 minut-matematyka, język obcy nowożytny).
       Do egzaminu w terminie dodatkowym (10,11,12 czerwca 2024 r.) przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.

       Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu:

       Dla_osmoklasistow.pdf​​​​​​​

      • Tajemniczy ogród

       Uczniowie klasy V c w ramach podsumowania lektury wykonali makiety tajemniczego ogrodu. W swojej pracy wykazali się kreatywnością i współpracą, wykorzystali pudełka, bibułę, piasek, żywe kwiaty i plastelinę.

      • Zajęcia w klasie VII b

       W ramach wprowadzenia do lektury uczniowie klasy VII b czytali na języku polski „Dziady" cz. II Adama Mickiewicza.

       Czytaliśmy z podziałem na role, które zostały wcześniej przydzielone. Wszyscy w skupieniu oddaliśmy się lekturze, w takich okolicznościach stała się na pewno atrakcyjniejsza. Miejmy nadzieję, iż pozwoliło to uczniom lepiej zrozumieć treść lektury i jednocześnie przeżyć coś nowego.