• Dzień Dyni

      Dziś z okazji Dnia Dyni odbył się w naszej szkole konkurs międzyklasowy na łuskanie pestek dyni na czas. Każda klasa od 4a po 8a wytypowała swoich dwóch przedstawicieli, którzy w 2 minuty musieli wykazać się sprytem i umiejętnościami obierania dyni z łupinek. 

      Wygrały Pola i Mają z klasy 6c, które obrały 20 pestek.

      Drugie miejsce dziewczynki z 5b z wynikiem 15 pestek.

      Miejsce trzecie klasa 7b i 14 pestek.

     • Sałatkowa Salsa

      W dniu 24.10.2023 r.  klasa I a w ramach szkolnego projektu „Sałatkowa Salsa- Festiwal Smacznych i Zdrowych Pomysłów Żywieniowych” przygotowała owocowe sałatki. Dzieci ćwiczyły swoje umiejętności kulinarne, pozyskały wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wartości owoców w codziennej diecie. Przygotowane sałatki smakowały wybornie.  To było zdrowe, drugie śniadanie.  :) 

      Nauczycielki: Irena Piątek, Magda Kawulak

     • Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

      22 października nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w Dniu Otwartym w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Podczas tego wydarzenia odwiedzili pieska Kopi z Wirtualnej Adopcji i uczestniczyli w wielu atrakcjach. Wraz z przewodnikiem zostali oprowadzeni po całym schronisku, w tym do psiego ogrodu w którym były przeprowadzone warsztaty z komunikacji z czworonogami. Poznali pracę schroniska i jego podopiecznych oraz zaznajomili się z warunkami adopcji. Dodatkowo można było porozmawiać ze specjalistami: weterynarzem oraz behawiorystami. Nie zabrakło też czasu na zabawę z czworonogami oraz udziału w quizie z nagrodami i loterii fantowej. Ponadto nasi wspaniali wolontariusze wsparli festyn domowymi wypiekami, które trafiły na stoisko ze słodkościami.  

      Koordynator: Arleta Molisak 

     • Przerwa na czytanie 2023

      Samorząd Uczniowski w piątek 27.10.2023 r. zaprasza uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie".
      Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
      Celem akcji jest: 
      - promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

      - integracja środowiska lokalnego;
      - pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
      - zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. 
      Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypożyczyć książkę z biblioteki lub przynieść ją z domu, usiąść wygodnie na korytarzu lub innym wybranym przez siebie miejscu i czytać podczas przerw międzylekcyjnych.  

      Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji! Pobijmy rekord czytania na przerwie!
      Koordynatorki: Justyna MachałekMałgorzata Błażejewska-Koguciuk

     • Dzień Soku Jabłkowego ogłoszenie

      Dnia 26 października (czwartek) odbędzie się w szkoleDZIEŃ SOKU JABŁKOWEGO. Przynosimy ile możemy jabłek, w szkole zrobimy z nich sok. Planujemy dla wszystkich  wielki poczęstunek podczas przerw!Zaczynamy od 9.40 przed pokojem nauczycielskim.Proszę nauczycieli klas 0-III, żeby przychodzili z klasą podczas lekcji, na regularnych przerwach tłoczymy sok głównie dla dzieciaków z klas IV - VIII. PAMIĘTAJCIE WZIĄĆ ZE SOBĄ KUBECZKI PAPIEROWE!Do zobaczenia, Ewa Majewska

     • Tydzień Uczniowskiej Supermocy/ Samorząd Uczniowski

      „Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra wiadomość jest taka, że to Ty jesteś pilotem."

                                                                         (M. Altshuler)

        SU wziął udział w wielkim ogólnopolskim projekcie - Tydzień Uczniowskiej Supermocy. Priorytetem działań tegorocznych było zwrócenie uwagi na CZAS ( jego ciągły brak i...doskonalenie umiejętności zapanowania nad pożeraczami czasu). 

      Akcja odbyła się pod hasłem : JESTEM KRÓLOWĄ, KRÓLEM SWOJEGO CZASU. Uświadomiła ona uczniom, że posiadają taką supermoc, która zapewnia im efektywne zarządzanie swoim czasem. Trzeba jednak przyjrzeć się swoim przyzwyczajeniom, potrzebom i ustalić, co można zmienić. Uczniowie klasy 5b i 6c analizowali swoje tygodniowe plany różnych aktywności i zastanawiali się, co mają kontynuować, czego robić więcej, czego mniej, aby być usatysfakcjonowanym i nie narzekać już więcej na brak czasu.

      Dziękujemy za pomoc i udział w projekcie pani Małgorzacie Tul i wszystkim uczniom, którzy zagospodarowali kącik króla i królowej. 

        M.B.K.

     • Akcja Milion Dzieci Modli Się Na Różańcu

      Już kolejny rok, w dniu 18 października włączyliśmy się do międzynarodowej kampanii modlitewnej "Milion dzieci modli się na różańcu". Ta wyjątkowa akcja opiera się na modlitwie różańcowej dzieci. Tego dnia, uczniowie klas VI podczas lekcji religii wspólnie odmówili różaniec w intencji jedności i pokoju na świecie.

      Organizatorem akcji było Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie (ACN International). W tegorocznej akcji wzięło udział niemal 800 000 dzieci z ponad 90 krajów natomiast z samej Polski ponad 66 000.
      Koordynator: Arleta Molisak

     • Wirtualna Adopcja Psa

      Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Wirtualnej Adopcji pieska ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. W ramach tej akcji Szkolne Koło Wolontariatu będzie opiekować się pieskiem, poprzez odwiedziny i spacer z czworonogiem, zbiórkę karmy oraz częściowe pokrycie kosztów jego utrzymania w schronisku.
      Nasz podopieczny wabi się Kopi. To filigranowy, około 8-letni piesek, który bardzo źle znosi pobyt w schronisku i wszystkim mocno się stresuje. Tylko czeka aż opiekunowie przyjdą, zabiorą go na spacer i znajdą chociaż odrobinę czasu na pieszczoty z nim. Radośnie wchodzi na kolana i błagalnym wzrokiem prosi o to, żeby nie musiał wracać do schroniskowego boksu.
      Charakter:
      Stosunek do ludzi: Ufny
      Stosunek do dzieci: Pozytywny
      Stosunek do psów: Akceptuje
      Stosunek do zwierząt: Pozytywny.

      Koordynator: Pani Arleta Molisak

     • Akcja "Zwierzak" zbiórka dla schroniska

      W naszym przedszkolu oraz w szkole zorganizowana została zbiórka charytatywna dla podopiecznych TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce. Organizatorami akcji są klasy: 0 a , 0 b, 0 c. Akcja trwa do 17.11.2023 r.

      Koordynatorki akcji: panie Beata Pstrowska Milena Paliwoda- Zemła

     • Zajęcia umuzykalniające w przedszkolu

      Rytmika w przedszkolu sprawia, że dzieci zyskują wiele umiejętności świetnie się przy tym bawiąc. Zajęcia te skutecznie wspierają tym samym cały proces przedszkolnej edukacji. Uwzględniają również potrzeby, zainteresowania i możliwości dzieci w poszczególnych grupach wiekowych. Najważniejszą sprawą podczas takich zajęć jest przede wszystkim dobra zabawa. W tym tygodniu gruszki poznały instrument o nazwie Trójkąt.

     • Zielona Szkoła- Świeradów Zdrój III b

      W dniach 27.09.2023 r. – 29.09.2023 r. uczniowie klasy 3 b wyruszyli na zieloną szkołę
      do Świeradowa Zdrój. Podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych trzecioklasiści spędzali bardzo aktywnie czas. Trenowali samodzielność wykonując podstawowe czynności życia codziennego. Ponadto udali się pieszą wycieczką na jeden ze szczytów Wysokiego Grzbietu
      w Górach Izerskich „Zajęcznik”, który znajduje się na wysokości 595 m n. p. m. Wszyscy byli bardzo dzielni przemierzając ścieżkę edukacyjną. Cały trud wynagrodziły uczestnikom piękne widoki. Podczas tego pobytu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych polegających na zdobieniu pierników oraz wykonywaniu pięknych i pachnących mydełek. Podczas naszych spacerów i wypraw braliśmy udział w grze miejskiej, dzięki której poznaliśmy ciekawostki dotyczące Świeradowa oraz zobaczyliśmy piękne miejsca.

      Wspomnienia zostaną w nas na długi czas.

       

      Katarzyna Hausman – wychowawczyni klasy III b

     • Podziękowanie dla rodziców

      Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie dziękuję serdecznie Rodzicom, Radzie Rodziców za zakup piłek do siatkówki, koszykówki, piłeczek do ping-ponga,szarf, zestawu unihokeja. Wszystkie rzeczy zostały przekazane nauczycielom wychowania fizycznego i będę systematycznie wykorzystywane przez dzieci i młodzież w trakcie zajęć w-fu. Dziękujemy za miły gest, włożony wysiłek oraz dotychczasowe  zaangażowanie.

      Serdecznie Państwu dziękujemy.

     • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2023

           Z okazji przypadającej 14 października 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz święta każdego nauczyciela, przewodnika, opiekuna, pracownika szkoły w naszej placówce  odbyła się piękna uroczystość. 

           Michał Stępień - przewodniczący szkoły przemówieniem i podziękowaniami otworzył akademię. Przy okazji wszyscy mogli poznać cały skład Samorządu Uczniowskiego oraz pomocników, którzy dołączyli do działającej już ekipy.

      Uczestnicy koła muzycznego rozpoczęli część artystyczną. Następnie zobaczyliśmy zabawny skecz koła teatralnego Felix. Wesołe wiedźmy czarowały ....idealnego opiekuna dla swoich skarbków. Oczywiście, okazał się nim być każdy nauczyciel, którego należy doceniać, nie tylko od święta.
      Słowa podziękowań były bardzo wymowne. Dzięki nauczycielom młodzi ludzie nie tylko uczą się przedmiotów szkolnych, ale poznają również takie wartości jak: szacunek, odpowiedzialność, współpraca. Nauczyciele to przewodnicy w tej jedynej w swoim rodzaju podróży, jaką jest edukacja.
      Uczestnicy koła, przedstawiciele SU zaapelowali do uczniów, aby rozwijali swoje pasje  uzdolnienia w szkole, aby realizowali swoje marzenia i byli najlepszymi uczniami, jakimi mogą się stać.

          Część artystyczną lirycznie i wzruszająco zakończył występ chóru. Na scenie zadebiutowała też młoda tancerka z klasy 5, Nikola Ostojska.
      Pan dyrektor Krzysztof Hausman podziękował nauczycielom oraz uczniom za przygotowanie tego spotkania, odwołał się do rocznicy powstania KEN i mocno zaakcentował powołanie do bycia i nauczycielem, i uczniem. Bo wszyscy stanowimy wspólnotę szkolną.

      Dla wszystkich gości czekała też miła niespodzianka od uczniów: zastrzyk energii i urocza zakładka z piórkiem.

      Uroczystość ta była swojego rodzaju przypomnieniem, że edukacja jest darem, naszym skarbem   i wartością, musimy ją zatem pielęgnować i chronić.

      Akademię przygotowały panie: Kinga Kalinowska i Małgorzata Błażejewska-Koguciuk. Wystepujących uczniów było ponad 70!


                                   M.B.K.