• Pasowanie na Przedszkolaka
   • Ślubowanie Pierwszych Klas
      • Sałatkowa Salsa

       W dniu 24.10.2023 r. klasa I a w ramach szkolnego projektu „Sałatkowa Salsa- Festiwal Smacznych i Zdrowych Pomysłów Żywieniowych” przygotowała owocowe sałatki. Dzieci ćwiczyły swoje umiejętności kulinarne, pozyskały wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wartości owoców w codziennej diecie. Przygotowane sałatki smakowały wybornie. To było zdrowe, drugie śniadanie. :)

      • Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

       22 października nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w Dniu Otwartym w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Podczas tego wydarzenia odwiedzili pieska Kopi z Wirtualnej Adopcji i uczestniczyli w wielu atrakcjach. Wraz z przewodnikiem zostali oprowadzeni po całym schronisku, w tym do psiego ogrodu w którym były przeprowadzone warsztaty z komunikacji z czworonogami. Poznali pracę schroniska i jego podopiecznych oraz zaznajomili się z warunkami adopcji. Dodatkowo można było porozmawiać ze specjalistami: weterynarzem oraz behawiorystami. Nie zabrakło też czasu na zabawę z czworonogami oraz udziału w quizie z nagrodami i loterii fantowej. Ponadto nasi wspaniali wolontariusze wsparli festyn domowymi wypiekami, które trafiły na stoisko ze słodkościami.

      • Przerwa na czytanie 2023

       Samorząd Uczniowski w piątek 27.10.2023 r. zaprasza uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie".
       Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
       Celem akcji jest:
       - promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

       - integracja środowiska lokalnego;
       - pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
       - zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
       Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypożyczyć książkę z biblioteki lub przynieść ją z domu, usiąść wygodnie na korytarzu lub innym wybranym przez siebie miejscu i czytać podczas przerw międzylekcyjnych.

       Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji! Pobijmy rekord czytania

      • Dzień Soku Jabłkowego ogłoszenie

       Dnia 26 października (czwartek) odbędzie się w szkoleDZIEŃ SOKU JABŁKOWEGO. Przynosimy ile możemy jabłek, w szkole zrobimy z nich sok. Planujemy dla wszystkich wielki poczęstunek podczas przerw!Zaczynamy od 9.40 przed pokojem nauczycielskim.Proszę nauczycieli klas 0-III, żeby przychodzili z klasą podczas lekcji, na regularnych przerwach tłoczymy sok głównie dla dzieciaków z klas IV - VIII. PAMIĘTAJCIE WZIĄĆ ZE SOBĄ KUBECZKI PAPIEROWE!Do zobaczenia, Ewa Majewska

      • Wirtualna Adopcja Psa

       Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Wirtualnej Adopcji pieska ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. W ramach tej akcji Szkolne Koło Wolontariatu będzie opiekować się pieskiem, poprzez odwiedziny i spacer z czworonogiem, zbiórkę karmy oraz częściowe pokrycie kosztów jego utrzymania w schronisku.
       Nasz podopieczny wabi się Kopi. To filigranowy, około 8-letni piesek, który bardzo źle znosi pobyt w schronisku i wszystkim mocno się stresuje. Tylko czeka aż opiekunowie przyjdą, zabiorą go na spacer i znajdą chociaż odrobinę czasu na pieszczoty z nim. Radośnie wchodzi na kolana i błagalnym wzrokiem prosi o to, żeby nie musiał wracać do schroniskowego boksu.
       Charakter:
       Stosunek do ludzi: Ufny
       Stosunek do dzieci: Pozytywny
       Stosunek do psów: Akceptuje
       Stosunek do zwierząt: Pozytywny.

      • Akcja "Zwierzak" zbiórka dla schroniska

       W naszym przedszkolu oraz w szkole zorganizowana została zbiórka charytatywna dla podopiecznych TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce. Organizatorami akcji są klasy: 0 a , 0 b, 0 c. Akcja trwa do 17.11.2023 r.

      • Zajęcia umuzykalniające w przedszkolu

       Rytmika w przedszkolu sprawia, że dzieci zyskują wiele umiejętności świetnie się przy tym bawiąc. Zajęcia te skutecznie wspierają tym samym cały proces przedszkolnej edukacji. Uwzględniają również potrzeby, zainteresowania i możliwości dzieci w poszczególnych grupach wiekowych. Najważniejszą sprawą podczas takich zajęć jest przede wszystkim dobra zabawa. W tym tygodniu gruszki poznały instrument o nazwie Trójkąt.

      • Zielona Szkoła- Świeradów Zdrój III b

       W dniach 27.09.2023 r. – 29.09.2023 r. uczniowie klasy 3 b wyruszyli na zieloną szkołę
       do Świeradowa Zdrój. Podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych trzecioklasiści spędzali bardzo aktywnie czas. Trenowali samodzielność wykonując podstawowe czynności życia codziennego. Ponadto udali się pieszą wycieczką na jeden ze szczytów Wysokiego Grzbietu
       w Górach Izerskich „Zajęcznik”, który znajduje się na wysokości 595 m n. p. m. Wszyscy byli bardzo dzielni przemierzając ścieżkę edukacyjną. Cały trud wynagrodziły uczestnikom piękne widoki. Podczas tego pobytu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych polegających na zdobieniu pierników oraz wykonywaniu pięknych i pachnących mydełek. Podczas naszych spacerów i wypraw braliśmy udział w grze miejskiej, dzięki której poznaliśmy ciekawostki dotyczące Świeradowa oraz zobaczyliśmy piękne miejsca.

      • Podziękowanie dla rodziców

       Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie dziękuję serdecznie Rodzicom, Radzie Rodziców za zakup piłek do siatkówki, koszykówki, piłeczek do ping-ponga,szarf, zestawu unihokeja. Wszystkie rzeczy zostały przekazane nauczycielom wychowania fizycznego i będę systematycznie wykorzystywane przez dzieci i młodzież w trakcie zajęć w-fu. Dziękujemy za miły gest, włożony wysiłek oraz dotychczasowe zaangażowanie.

      • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2023

       Z okazji przypadającej 14 października 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz święta każdego nauczyciela, przewodnika, opiekuna, pracownika szkoły w naszej placówce odbyła się piękna uroczystość.

       Michał Stępień - przewodniczący szkoły przemówieniem i podziękowaniami otworzył akademię. Przy okazji wszyscy mogli poznać cały skład Samorządu Uczniowskiego oraz pomocników, którzy dołączyli do działającej już ekipy.

      • Wielkie Tchnienie Życia 2023

       W sobotnie popołudnie, 7 października nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w Wielkim Tchnieniu Życia na wrocławskim Rynku. Było to wydarzenie zorganizowane przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
       Najpierw z przygotowanymi transparentami uczestniczyliśmy w korowodzie wokół wrocławskiego Ratusza a następnie puszczaliśmy do nieba małe i duże bańki mydlane- symbol dzieciństwa i ulotności...
       Tym energetycznym happeningiem pokazaliśmy, że jesteśmy, że pomaganie daje radość i jest potrzebne. To był cudownie spędzony dzień, wielka przygoda, a przede wszystkim odkrycie w naszych uczniach ogromnych serc.

       Koordynator: Arleta Molisak

   • liczba odwiedzin: 908528
   • Librus Synergia
   • https://bip.sp.sadkow.katywroclawskie.pl
   • Galeria zdjęć

     brak danych
    • Dzwonki

    •  

     Godzina

     Od Do Przerwa
     1. 08:00      08:45       10 min       
     2. 08:55 09:40 10 min
     3. 09:50 10:35 10 min
     4.  10:45 11:30 10 min
     5. 11:40 12:25 15 min
     6. 12:40 13:25 20 min
     7. 13:45 14:30 05 min
     8. 14:35 15:20 --------
   • Nasze akcje

    • Szkolny Klub Sportowy
    • Koło teatralne Felix
    • Zabawa sztuką projekt
    • Dzien Kropki
    • Powstańcy'44 Pamiętamy
    • Góra Grosza
    • BoahterON
    • SPORT W NASZEJ SZKOLE