• Aktualności

            • Światowy Dzień Zespołu Downa

              Święto ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku.

              Data 21 marca nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do nadejścia wiosny oraz genetycznego podłoża Zespołu Downa – trisomii 21 chromosomu.

              Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest również Dniem Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z trisomią 21 chromosomu.

              Celem podejmowanych działań jest zachęta do wyrażania naszej tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla nich.   

              W Sadkowie co roku obchodzimy kolorowo ten dzień! 

              Weronika Moruń 

              Nikola Ilejko-Łuniewska 

              we współpracy z Samorządem Uczniowskim. 

            • Gminne Zawody Pływackie

              Dnia 10.04.2024 r. reprezentanci klas trzecich z naszej szkoły uczestniczyli w Gminnych Zawodach Pływackich w Katach Wrocławskich. Konkurowali ze sobą w dwóch kategoriach: styl dowolny oraz styl grzbietowy a ponadto odbyła się również klasyfikacja drużynowa. Konkurencje były przeprowadzane wśród chłopców i dziewczynek. Emocje były ogromne, wszyscy wzajemnie się wspierali i dopingowali. Efekty starań naszych uczniów były widoczne podczas podsumowania. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i dumni, ponieważ zdobyliśmy 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Ponadto Nikodem Chołuj, uczeń klasy 3 b zdobył 1 miejsce w stylu dowolnym oraz 3 miejsce w stylu grzbietowym. Natomiast Jakub Głowiński, uczeń tej samej klasy zdobył 1 miejsce w stylu grzbietowym.

              Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
              Katarzyna Hausman

            • Szkolny Konkurs Recytatorski

              I niech wiersz, co ze strun się toczy,Będzie, przybrawszy rytm i dźwięki,Tak jasny jak spojrzenie w oczyI prosty jak podanie ręki. 

              Leopold Staff

               

              5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 23 uczniów z klas 4-7. Było to niezwykłe święto poezji, każda recytacja bowiem była jak uczta... Uczestnicy zaskoczyli jury wyborem tekstów i sposobem mówienia.

              Dla wielu było to pierwsze wystąpienie, tym bardziej jesteśmy dumne z wystapień naszych uczniów.

              Jury w składzie: Pani Ewa Majewska, Pani Joanna Gorczyca, przedstawicielki SU Helena Ślipiec i Nina Sławińska przyznało nastepujące miejsca:

              I - Iga Mader, klasa 5;

              II - Malwina Mader, klasa 7, Julia Maciaszek, klasa 7;

              III - Lili Kołodziej, klasa 4, Zosia Kawalec, klasa 5, Emilia Haberla, klasa 6 .

              WYRÓŻNIENIA : Kayah Szylar-Trabszo, kl.4, Wiktoria Durka, kl.6, Urszula Adamczyk, kl.6, Anna Kubina, kl.6, Urszula Garwol, kl.4.

              Gratulujemy wszystkim młodym recytatorom i liczymy na udział w kolejnych konkursach.

              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

                Uczniów zainspirowały i pomogły w doborze repertuaru panie  polonistki: Urszula Gaber, Justyna Machałek  i Małgorzata Błażejewska-Koguciuk, nad organizacją czuwała pani Ewa Majewska, dekorację przygotowała pani Małgorzata Tul. Dziękujemy serdecznie.

              M. Błażejewska - Koguciuk

               

          • Pola Nadziei 2024
            • Pola Nadziei 2024

              23 marca nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w akcji Pola Nadziei, która miała miejsce w centrum handlowym Magnolia Park. Nasi uczniowie zaopatrzeni w balony, żonkile i puszki kwestowali na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

              Bardzo dziękujemy dzieciom i ich rodzicom, którzy poświęcili swój czas i przyjechali na kwestę.

              OPIEKUNOWIE AKCJI: Arleta Molisak, Magdalena Garwol

            • Gminny Konkurs Literacki

              GMINNY KONKURS LITERACKI

              Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa

              w osiemnastej edycji Gminnego Konkursu Literackiego.

              Prace konkursowe podpisane pseudonimem można wysyłać do 26 kwietnia 2024 roku na adres mailowy gkliteracki.zsp@gmail.com  (z dopiskiem GMINNY KONKURS LITERACKI). Prosimy, aby dzieła uczniów były odsyłane przez odpowiedzialnego za eliminacje szkolne nauczyciela, z którym jako koordynator będę się kontaktować po obradach jury.
              Prace konkursowe będą oceniane przez specjalnie powołane jury na dwóch poziomach: klasy 4-6 i klasy 7-8 oraz w następujących kategoriach: poezja (maksymalnie można nadesłać 5 utworów lirycznych) i proza (opowiadanie do 20 stron maszynopisu).
              W tym roku inspiracją do konkursowego opowiadania będą poniżej zaproponowane wstępy, zadaniem uczniów jest dokończenie historii.

              1. Nic nie zapowiadało, że akurat ten dzień zmieni zupełnie życie Johnego.

              Było szaro i zimno, jak to w listopadzie. Ktoś sprzątał rano kosze na śmieci, ktoś inny odpalał auto, ktoś wybiegał spóźniony z domu, a Johny stał i gapił się na swój dom jak zahipnotyzowany. Coś dziwnego i wręcz obrzydliwie śmierdzącego oblepiło mu ciało, początkowo myślał, że to jesienna mgła była tak gęsta, a smród wydobywa się z kominów sąsiadów...., ale nie. Nie mógł się poruszać. Był sparaliżowany i bardzo wystraszony. Poruszał tylko oczami, nie mógł nawet krzyknąć... Trwało to dłuższą chwilę.

              1. Matylda. Oto ona- czarująca nastolatka, która nie boi się niczego. Aż do ....dziś.

              Piątek przyniósł zmiany, o których nawet nie śniła w najgorszych koszmarach.
              Może to przez wyjazd do tego dziwnego miejsca. Matka zawsze jej o tym jakieś cuda opowiadała, ale nigdy w to nie wierzyła.
              Bo jakże to dom na skraju lasu mógł straszyć??? Bez przesady. Takie rzeczy to tylko w bajkach dla dzieci.
              Zresztą, nie była tam sama, kolega Filip i kumpela jeszcze z przedszkola Olka też tam byli. I jakoś niczego nie pamiętają. A ona ma chyba omamy, rozmawia z jakąś marą, która każe jej mówić: MOJA PANI
              Zachęcamy do napisania opowiadania, w którym możecie puścić wodze fantazji, wykreować świat barwnych osobowości, przygód i emocji.
              Tematyka w kategorii poezja – dowolna
              Tematyka w kategorii proza – opowiadanie związane z powyższymi wstępami

              Zaznacza się, iż z każdej szkoły w konkursie może wziąć udział maksymalnie 8 tekstów prozatorskich i 10 tomików poezji (proponuje się przeprowadzenie etapu szkolnego w każdej placówce, aby wyłonić najlepsze utwory).
              Każdy uczestnik ponadto uzupełnia razem z rodzicem oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych ucznia i publikowania jego pracy (załącznik). Oświadczenia te należy przesłać pocztą lub podać osobiście.

              Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży nastąpi w czerwcu 2024 roku. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.
              Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni, uzdolnień młodych ludzi, pogłębianie wiedzy i motywowanie ich do szukania własnej twórczej drogi.
              Konkurs ten obejmuje patronatem Urząd Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich. Szczegółowych informacji udzielą natomiast koordynatorki konkursu, pani Małgorzata Błażejewska-Koguciuk i Justyna Machałek (ZSP w SADKOWIE, ul. Szkolna 9, 55-080 Kąty Wrocławskie, tel.071 3166153).
              Małgorzata Błażejewska-Koguciuk          
              Justyna Machałek

              Zgoda_rodzicow.pdf